ניטור / Monitoring

ניטור / Monitoring, הינו מעקב ואיסוף נתונים לגבי מבנים, גשרים, תשתיות, מנהרות, קרקע ועוד….
בקרה זו כוללת בדיקה ומעקב (לעיתים און ליין), של תזוזות, שקיעות, כח משתייר, דפורמציות חריגות, הטיות, רעידות/זעזועים, וכו'…..
כיום ישנם שיטות מקדמות בתחום הניטור הן בציוד והן בתוכנות הצפייה וניתוח הנתונים.

להלן הסבר על אפליקציות ניטור מותאמות:

ניטור שקיעות והטיות במבנים – לצורך בקרה על תזוזות של מבנים בעייתיים הסמוכים לאתרי עבודה, מומלץ להתקין על גבי עמודי המבנה, חיישני שקיעות (Settlement Gauges) אשר מחוברים באופן טורי. חיישנים אלו עובדים על עיקרון הכלים השלובים ומסוגלים להגיע לדיוקים גבוהים מאוד. כיוון מדידת התזוזה הינה בציר האנכי (Z). לצורך מדידת הטייה של המבנים ניתן להוסיף בסמוך לכל חיישן מדי הטייה (Tiltmeters), אשר מודדים את סיבוב המבנה בצירים X ו- Y ובכך ניתן לקבל בקרה בכל הצירים X,Y,Z.

mems_analogue_tilt_metersH-Level System
מדי הטייה – TiltmetersSettlement Gauges 

ניטור תזוזות בקירות – לצורך בקרה על תזוזות בקירות סלאריים/דיפון במהלך העבודה באתר, מומלץ להתקין בתוך הקירות הנ"ל, צינורות אינקלינומטרים מחורצים מיוחדים. צינורות אלו נמדדים באמצעות חיישן/אינקלינומטר, אשר מותאם לכניסה לתוך הצינורות ומודד את תזוזותם באופן יחסי למדידת האפס (מדידה בזמן התקנת הצינורות). מדידה זו נעשית באופן ידני, אך ניתנת גם למדידה באופן אוטומטי ע"י מספר חיישני/אינקלינומטרים פנימיים.

Inclinometer Casinginclinometer manual system
צינורות אינקלינומטריםאינקלינומטר – Inclimoneter

אוגרי נתונים – לצורך בקרה על ציוד הניטור המותקן בשטח, יש להתקין אוגר נתונים מותאם המסוגל לאגור את כל  הנתונים/מידע שמתקבלים מציוד הניטור המותקן. האוגר מסוגל לאגור את הנתונים בקצבים מוגדרים בהתאם לדרישת מהנדס הפרויקט. נתונים אלו ניתנים להורדה בצורה ידנית וכן בצורה אלחוטית דרך האינטרנט (קווי או סלולארי).

omnialog_datalogger
OMNIAlog DataloggerMini OMNIAlog datalogger

תוכנה לצפייה בנתונים באמצעות האינטרנט – WMS – תוכנה אינטרנטית מיוחדת, הניתנת לצפייה בנתונים באמצעות האינטרנט. תוכנה זו ניתנת לצפייה מכל מחשב ולא צריכה התקנה מיוחדת. התוכנה נשלטת באמצעות שרתי החברה, אשר מקושרים באופן ישיר לאוגר הנתונים הנמצא באתר. לתוכנה ישנה אפשריות רבות והעיקרית בניהם היא היכולת לנטרל השפעות סביבתיות כגון: טמפרטורה, תנועת רכבים, רעש עבודה וכו'…

נשמח לעמוד לשירותכם - צרו קשר